PORZĄDKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU KOMUNALNYM - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

PORZĄDKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU KOMUNALNYM

PORZÄ„DKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU KOMUNALNYM

Wzorem roku ubiegÅ‚ego Wolontariusze wraz z opiekunami Klubu OÅ›miu w dniu 27 października uczestniczyli w akcji porzÄ…dkowania opuszczonych grobów na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Uczniowie wykazali siÄ™ zaangażowaniem i pracowitoÅ›ciÄ… przy zgrabianiu liÅ›ci, wyrywaniu trawy i chwastów. Zapalali także znicze na starych bezimiennych mogiÅ‚ach, które popadÅ‚y w zapomnienie, szanujÄ…c w ten sposób pamięć o zmarÅ‚ych. Tradycja porzÄ…dkowania grobów pozwala mÅ‚odzieży uczestniczyć w życiu spoÅ‚ecznym, ksztaÅ‚tować wrażliwość na problemy lokalne, zachÄ™ca do aktywnoÅ›ci, wychowuje w duchu szacunku, historii i kultury. RadoÅ›ciÄ… napawa fakt, że uczniowie przeznaczyli popoÅ‚udniowy wolny czas na sprzÄ…tanie cmentarza i potraktowali go jako lekcjÄ™ szacunku i pamiÄ™ci o przodkach.

BÄ™dÄ…c w najbliższych dniach na cmentarzach, rozejrzyjmy siÄ™ dookoÅ‚a. Być może obok grobów naszych bliskich i znajomych znajdÄ… siÄ™ te zupeÅ‚nie zapomniane, choć równie ważne. Uczcijmy ich pamięć zapalajÄ…c symboliczny pÅ‚omieÅ„....

Data dodania: 2023-10-27 07:54:03
Data edycji: 2023-11-05 18:14:06