Opcje widoku
Podkreślenie linków
Reset

PORZĄDKOWANIE GROBÓW NA CMENTARZU KOMUNALNYM

Wzorem roku ubiegłego Wolontariusze wraz z opiekunami Klubu Ośmiu w dniu 27 października uczestniczyli w akcji porządkowania opuszczonych grobów na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Zapalali także znicze na starych bezimiennych mogiłach, które popadły w zapomnienie, szanując w ten sposób pamięć o zmarłych. Tradycja porządkowania grobów pozwala młodzieży uczestniczyć w życiu społecznym, kształtować wrażliwość na problemy lokalne, zachęca do aktywności, wychowuje w duchu szacunku, historii i kultury. Radością napawa fakt, że uczniowie przeznaczyli popołudniowy wolny czas na sprzątanie cmentarza i potraktowali go jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach.

Będąc w najbliższych dniach na cmentarzach, rozejrzyjmy się dookoła. Być może obok grobów naszych bliskich i znajomych znajdą się te zupełnie zapomniane, choć równie ważne. Uczcijmy ich pamięć zapalając symboliczny płomień....

Data dodania: 2023-10-27 07:54:03
Data edycji: 2023-11-05 18:14:06