,,PIĄTKA'' SOLIDARYZUJE SIĘ Z UKRAINĄ - ROCZNICA WYBUCHU WOJNY

,,PIĄTKA" SOLIDARYZUJE SIĘ Z UKRAINĄ -

ROCZNICA WYBUCHU WOJNY

W piątek, 24 II 2023 r. minął rok od wybuchu wojny na Ukrainie. W związku z tym Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem - panią Jowitą Adamską zaprosił uczniów klas I-VIII i pracowników szkoły do spontanicznej inicjatywy. Chętni mogli tego dnia założyć strój lub akcent (np. kotylion) w barwach narodowych Ukrainy (niebieski i żółty). Był to symboliczny gest poparcia dla naszych przyjaciół zza wschodniej granicy, a przede wszystkim dla uczniów pochodzenia ukraińskiego, których spora grupa uczy się obecnie w naszej placówce. Poza tym w sali, gdzie odbywają się zajęcia glottodydaktyczne, zawisła flaga Ukrainy. Ma ona przypominać uczniom migracyjnym o ich ojczyźnie, którą my Polacy od początku wojny wspieramy z całych sił.

Data dodania: 2023-02-24 16:00:31
Data edycji: 2023-03-02 06:15:54