„PIĄTKA” GÓRĄ!

Są wyniki egzaminu ósmoklasisty. Naszym absolwentom poszło wspaniale.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła w piątek 08.07.2022 r. wyniki przeprowadzonego w maju egzaminu ósmoklasisty i podała, że średnia krajowa z języka polskiego wynosi 60 proc., z matematyki57 proc., z języka angielskiego67 proc.

Nasi uczniowie uzyskali ze wszystkich przedmiotów bardzo wysokie wyniki - powyżej średniej krajowej.

W klasie VIIIA liczącej 22 uczniów:

z języka polskiego 6 uczniów uzyskało wynik procentowy powyżej 75%, co plasuje ich w najwyższym 9 staninie,

z matematyki połowa uczniów, czyli 11 uzyskało wynik procentowy powyżej 80%, co dało im najwyższy 9 stanin,

z języka angielskiego prawie połowa uczniów - 10 uzyskało wynik powyżej 90%, co dało im najwyższy 9 stanin.

Pozostali uczniowie również osiągnęli bardzo dobre wyniki, bo średni wynik klasy VIIIA to:

język polski – 66 (6 proc. ponad średnią krajową, 9 proc. ponad średnią Gminy Miejskiej Ostróda), co daje stanin wysoki 7 (65-69),

matematyka – 76 (19 proc. ponad średnia krajową, 20 proc. ponad średnią Gminy Miejskiej Ostróda ), co daje stanin bardzo wysoki 8 (72-79)

język angielski – 85 (18 proc. ponad średnią krajową, 15 proc. ponad średnią Gminy Miejskiej Ostróda), co daje stanin bardzo wysoki 8 (81-89).

W klasie VIIIB liczącej 20 uczniów:

z języka polskiego 5 uczniów uzyskało wynik procentowy powyżej 75%, co plasuje ich w najwyższym 9 staninie,

z matematyki 7 uczniów uzyskało wynik procentowy powyżej 80%, czyli osiągnęli najwyższy 9 stanin,

z języka angielskiego 7 uczniów uzyskało wynik powyżej 90%, co dało im najwyższy 9 stanin.

Pozostali uczniowie również osiągnęli dobre wyniki, bo średni wynik klasy VIIIB to:

język polski – 63 (3 proc. ponad średnią krajową, 6 proc. ponad średnią Gminy Miejskiej Ostróda), co daje stanin wyżej średni 6 (61-64),

matematyka – 63 (6 proc. ponad średnia krajową, 7 proc. ponad średnią Gminy Miejskiej Ostróda), co daje stanin wyżej średni 6 (59-64),

Język angielski – 69 (2 proc. ponad średnią krajową), co daje stanin wyżej średni 6 (67-73).

Po podsumowaniu wyników wszystkich 42 absolwentów szkoła osiągnęła:

Język polski – 64, co daje wyżej średni stanin 6 (61-64) - prawie wysoki stanin 7 (65-69) – 7 proc. ponad średnią szkół Gminy Miejskiej Ostróda i 4 proc. ponad średnia krajową,

Matematyka – 70, co daje wysoki stanin 7 z górnej granicy (65-71) – prawie bardzo wysoki stanin 8 (72-79) - 14 proc. ponad średnią szkół Gminy Miejskiej Ostróda i 13 proc. ponad średnia krajową,

Język angielski – 78, co daje wysoki stanin 7 (74-80) - 8 proc. ponad średnią szkół Gminy Miejskiej Ostróda i 11 proc. ponad średnia krajową.

Gratulujemy wychowawcom, Pani Małgorzacie Joniec klasy VIIIA i Pani Adrianie Pappelbon klasy VIIIB, wysokich wyników wychowanków oraz dziękujemy za codzienne, pozytywne motywowanie ich do pracy i wspieranie w każdej sytuacji.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Joniec nauczycielowi matematyki obu klas, która po mistrzowsku wywiązała się ze swoich obowiązków i wspaniale przygotowała uczniów do egzaminu, nierzadko poświęcając swój wolny czas, w którym organizowała im zajęcia dodatkowe z matematyki „Prosto do egzaminu” i „Matmistrz”. GRATULUJEMY nauczycielowi skutecznie nauczającemu i umiejętnie egzekwującemu wiedzę.

Dziękujemy Pani Marzenie Szaciłowskiej nauczycielowi języka polskiego obu klas, która nie miała łatwo, ponieważ od września przejęła obie klasy i podjęła się przygotowania ich do egzaminu, również organizując im zajęcia dodatkowe z języka polskiego „Prosto do egzaminu” i „Kocham język polski”. Nie było łatwo, ale wspaniale Pani Marzenka poradziła sobie z tym wyzwaniem, co potwierdzają wysokie wyniki. GRATULUJEMY odwagi, wytrwałości i determinacji.

Dziękujemy Pani Annie Piskórz nauczycielowi języka angielskiego obu klas, która dała z siebie wszystko, aby przygotować uczniów do egzaminu. Podziękowania należą się również Pani Wiolettcie Lebiodzie, która także brała udział w przygotowywaniu niektórych uczniów do egzaminu. Ponadto obie Panie organizowały wiele konkursów językowych, które znacznie przyczyniły się do podniesienia wyników naszych uczniów. GRATULUJEMY pomysłowości i kreatywności.

Kochani ABSOLWENCI daliście radę. Jesteśmy z Was bardzo dumni. GRATULUJEMY Wam bardzo wysokich wyników, które pomogą Wam realizować wasze pasje i dostać się do wymarzonej szkoły, szczególnie że w tym roku konkurencja jest bardzo duża, bo szkoły podstawowe opuszczają dwa roczniki uczniów. POWODZENIA.

Kochani RODZICE cieszymy się razem z Wami. GRATULUJEMY Państwu wysokich osiągnięć waszych pociech. Mamy nadzieję, że doceniacie nasze dotychczasowe, nieustające starania o poziom wiedzy i kompetencje naszych uczniów a ośmioletnia praca spotka się z Państwa uznaniem, zadowoleniem i szacunkiem. Dzięki dbałości Dyrektora o podnoszenie jakości kształcenia w naszej szkole i dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji wspaniałych pedagogów wasze dzieci nie będą miały problemu z dostaniem się do wymarzonej szkoły na następny etap edukacyjny.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka

Iwona Lisowska

Grono Pedagogiczne

SKALA STANINOWA ŚREDNICH WYNIKÓW SZKÓŁ (W %)

Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W 2022 R.

Skala staninowa - stosowana w pomiarze dydaktycznym, odpowiada nam na pytanie jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia/absolwenta na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację.

Numer stanin

Nazwa staninu