"PIĄTKA" DO HYMNU

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11. odśpiewane zostały 4 zwrotki hymnu narodowego. Do akcji włączyło się 258 uczniów, 60 przedszkolaków z grup: „Ekoludki”, „Mali Odkrywcy”, „Żaczki” i grono pedagogiczne.
W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: Radna Miejska i Przewodnicząca Rady Osiedla Plebiscytowego p. Anna Monist, a także Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Więcek. W szkolnej sali gimnastycznej, która przybrała tego dnia barwy narodowe, zapanowała  miła i odświętna atmosfera. Uczestnicy tej akcji również ubrali stroje biało-czerwone lub galowe przyozdobione pięknymi kotylionami. Następnie pod przewodnictwem Pocztu Sztandarowego delegacja Samorządu Uczniowskiego, Pani Dyrektor i zaproszonych gości złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem „Wielki Dar Wolnej Ojczyźnie, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości" znajdujący się na ternie sąsiadującej ze szkołą Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Faustyny Kowalskiej w Ostródzie.

Data dodania: 2019-11-08 22:43:57
Data edycji: 2019-11-14 21:59:13