Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PIĄTA EDYCJA AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

PIĄTA EDYCJA AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

PIĄTA EDYCJA AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

 

Za nami piąta edycja akcji „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. W ramach przedsięwzięcia młodzież odwiedzała miejsca pamięci, porządkowała groby, paliła znicze i wspominała osoby ważne dla lokalnej wspólnoty. Tegoroczna odsłona projektu zgromadziła ponad 11 tys. szkół, przedszkoli oraz placówek oświatowych z całego kraju. Zaangażowało się w nią ponad 1,6 mln uczniów i 161 tys. nauczycieli.

Inicjatywa każdego roku gromadzi tysiące szkół i miliony polskich uczniów, którzy chcą przywołać pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych. Przedsięwzięcie jest realizowane w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nawiązuje tym samym do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W ramach tegorocznej edycji przedsięwzięcia uczniowie, wychowawcy i opiekunowie odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związane z nimi historie. Sprzątali bezimienne i opuszczone groby, przygotowywali wystawy szkolne poświęcone lokalnym bohaterom i ważnym postaciom historycznym, tworzyli prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, poszukiwali pamiątek rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowywali prezentacje na ich podstawie. Wśród podejmowanych działań znalazły się także wycieczki patriotyczne, spotkania muzyczne i poetyckie. 

 

GALERIA

 

Data dodania: 2023-11-01 06:03:44
Data edycji: 2023-12-27 11:32:40
Ilość wyświetleń: 126

Konkursy

Więcej

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej

Kalendarz

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej