PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE I - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE I

W piÄ…tek 13 I 2023 r. uczniowie klasy I wziÄ™li udziaÅ‚ w zadaniach przygotowanych przez p. BogusÅ‚awÄ™ LipiÅ„skÄ… – bibliotekarkÄ™. Ich prawidÅ‚owe wykonanie byÅ‚o warunkiem przystÄ…pienia do pasowania na czytelnika. PierwszoklasiÅ›ci zostali podzieleni na 5 zespoÅ‚ów o pomysÅ‚owych nazwach: Szklane Pantofelki, Åšnieżne BaÅ‚wanki, Zwinne Koty, GÅ‚odne Wilki i Lustereczka Prawdy. Każdy zespóÅ‚ miaÅ‚ przydzielonÄ… opiekunkÄ™ z klasy VII – uczennicÄ™ przebranÄ… za jednego z bohaterów książki dla dzieci. ZespoÅ‚y na podstawie otrzymanej mapy miaÅ‚y do wykonania 5 zadaÅ„, które należaÅ‚o udokumentować w specjalnym notesie. Zadania miaÅ‚y formÄ™ specjalnie przygotowanych stacji, rozrzuconych po caÅ‚ej szkole. PierwszoklasiÅ›ci musieli najpierw odnaleźć kopertÄ™ z instrukcjÄ…, a nastÄ™pnie wykonać zapisane w niej polecenia: np. uÅ‚ożyć z puzzli ilustracjÄ™ do książki, uzupeÅ‚nić wiersz z lukami, uÅ‚ożyć zdania z rozsypanki wyrazowej dotyczÄ…ce drogi książki od autora do czytelnika, rozwiÄ…zać krzyżówkÄ™. Każdy zespóÅ‚ znakomicie wywiÄ…zaÅ‚ siÄ™ z wykonania poleceÅ„. W bibliotece, p. Bogusia zapoznaÅ‚a dzieci z Jerzykiem - bohaterem książki autorstwa Rocio Bonilli pt. „Najwyższa na Å›wiecie wieża z książek”, którego przygody miaÅ‚y zainspirować pierwszaków do czytania książek. PrzedstawiÅ‚a również życzenia książki, żeby każde dziecko wiedziaÅ‚o, jak o niÄ… dbać. Na koniec pierwszoklasiÅ›ci zÅ‚ożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika. Każdy otrzymaÅ‚ dyplom, zakÅ‚adkÄ™ do książki i notes do zapisywania tytuÅ‚ów przeczytanych książek. Wiele radoÅ›ci sprawiÅ‚y dzieciom zdjÄ™cia w specjalnie przygotowanej na ten dzieÅ„ „fotoramce”. Wizyta w bibliotece zostaÅ‚a zakoÅ„czona wypożyczeniem przez każdego ucznia wybranej książki.

Data dodania: 2023-01-13 23:57:02
Data edycji: 2023-01-19 06:00:48