PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASIE IA

15 listopada 2019 r. w klasie IA odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie czekali na to wydarzenie z niecierpliwością! Uroczystość zorganizowała p. Bogusławę Lipińską wraz z uczniami klasy VIB. Tego dnia Pierwszaki wyruszyły w niezwykłą podróż do biblioteki szkolnej. Po uczniów oraz wychowawczynię klasy IA p. Annę Sotnik przyszedł sam maszynista lokomotywy z wiersza Juliana Tuwima, w którego rolę wcielił się uczeń klasy VIB. Następnie uczniowie klasy IA uczestniczyli w bajkowej podróży, okazało się, że na szkolnych korytarzach zamieszkali różni bohaterowie książek m.in. Kot w butach, Czerwony Kapturek, a nawet Śpiąca Królewna. Każdy z bohaterów przygotował dla pierwszaków zagadkę, a za jej rozwiązanie dzieci otrzymywały wskazówkę do rozwiązania hasła, które uprawniało uczniów do odwiedzenia biblioteki szkolnej. Po przekroczeniu progu biblioteki uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka i w jaki sposób należy o nią dbać. Pierwszaki bezbłędnie rozwiązały wszystkie zagadki przygotowane przez postacie bajkowe i książki, dzięki czemu stały się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Dzieci wypożyczyły również swoje pierwsze książeczki. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Data dodania: 2019-11-15 22:17:07
Data edycji: 2020-01-15 00:10:41