PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki to staÅ‚y punkt kalendarza uroczystoÅ›ci szkolnych. Zazwyczaj odbywa siÄ™ ono w drugim semestrze, kiedy uczniowie znajÄ… już caÅ‚y alfabet. Podczas pierwszej części uroczystoÅ›ci dzieci uczestniczyÅ‚y w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez nauczycieli bibliotekarzy. Celem zajęć byÅ‚o wprowadzenie dzieci w Å›wiat biblioteki. Po zajÄ™ciach mogÅ‚y one pochwalić siÄ™ swojÄ… wiedzÄ… na temat poszanowania książek. NastÄ™pnie w towarzystwie starszych koleżanek i nauczycieli przeszÅ‚y do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakoÅ„czenie, nowi czytelnicy zÅ‚ożyli przyrzeczenie, że bÄ™dÄ… kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiÄ…tkÄ™ tego wydarzenia każde dziecko otrzymaÅ‚o okolicznoÅ›ciowy dyplom i zakÅ‚adkÄ™. Mamy nadziejÄ™, że od tej pory każdy pierwszak bÄ™dzie czÄ™sto odwiedzaÅ‚ bibliotekÄ™ i rozbudzi w sobie potrzebÄ™ czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Data dodania: 2019-02-26 22:41:54
Data edycji: 2019-03-17 20:12:27