OTRZĘSINY W LUBSTYNKU - NAUKA I ZABAWA W LESIE

W poniedziałek 17.10.2022 r. uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie wyjechali na otrzęsiny do Lubstynka. Na trasie Lubawa - Pawłowo spotkali w lesie Pszczółkę, która wskazała im drogę do niezwykłego miejsca – bez zasięgu telefonicznego, bez WiFi, ale za to pełnego śpiewu ptaków, brzęczenia pszczół i atrakcyjnych dla dzieci zajęć na świeżym powietrzu.

Dzieciaki doskonale bawiły się w błotnej kuchni, malowały farbami po folii, obserwowały niesfornego królika i zawadiackiego koguta. Brały także udział w warsztatach stolarskich. Stworzyły przepiękne szkatułki i lampiony. Miarowy stukot młotków i niezwykłe zdobienia drewnianych przedmiotów świadczyły o wielkim zaangażowaniu uczniów i opiekunów w pracę nad małymi dziełami sztuki. Po warsztatach przyszedł czas na tradycyjne otrzęsiny czwartoklasistów. Starsi uczniowie przygotowali dla nich ciekawe konkurencje, z których najbardziej widowiskowym okazał się bieg z jajkiem na łyżce. Świetną zabawą były również skoki w workach i sztuczki z piłką. Czwartoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona starszaków. Po ognisku z kiełbaskami cała grupa wróciła do Ostródy.

Data dodania: 2022-10-17 04:03:46
Data edycji: 2022-12-11 21:16:43