OTRZĘSINY KLAS IV W GOSPODARSTWIE KOJRYS

W piątek 29 września 2023 r. uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie wyjechali na otrzęsiny do gospodarstwa agroturystycznego Kojrys koło Olsztyna.

Dzieci cały dzień świetnie bawiły się na świeżym powietrzu, a że pogoda dopisywała, to aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu gospodarstwa oraz wykopkach. Chętnie brały udział w przejażdżkach konnych w siodle jak również ludowym warmińskim wozem.

Potem był odpoczynek przy ognisku, pieczenie lokalnej kiełbaski i zebranych podczas wykopek ziemniaków, które uczestnicy spotkania spożyli z masełkiem.

Po takim odpoczynku przyszedł czas na tradycyjne otrzęsiny czwartoklasistów, którzy musieli podołać wszystkim zadaniom przygotowanym przez starszych kolegów. Młodsi uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi konkurencjami, ale najbardziej podobały im się wyścigi w workach oraz przeciąganie liny, która nie dała rady silnym uczniom i po prosu pękła!

Na sam koniec nastąpiła udana integracja podczas zabawy tanecznej w stodole.

Aż nie chciało się wracać do Ostródy.

Data dodania: 2023-09-29 14:26:38
Data edycji: 2024-01-15 22:30:36