OTRZĘSINY KLAS IV A I B

Klasy Va i Vb dnia 19 października 2021r. przygotowały otrzęsiny młodszych o rok kolegów i koleżanek. Uczniowie rozpoczęli dzień od spaceru do KFC w Ostródzie, gdzie bez pośpiechu mogli zamówić wybrane przez siebie dania. Dzieci spędziły tam bardzo miło czas, rozmawiając ze sobą, dokupując ulubione jedzenie. Dzięki temu uczyły się robienia zakupów, obliczenia ile mają zapłacić i co kupić za resztę pieniędzy, utrwalały również słownictwo w języku angielskim – nazwy dań w KFC są zapisane w języku obcym. Nikt nie wyszedł głodny. Z restauracji wszyscy wrócili spacerkiem do szkoły, dłuższą trasą, aby spalić zbędne kalorie.

Kolejną atrakcją były gry i zabawy, które odbyły się na szkolnej sali gimnastycznej. Zaczęło się od przedstawienia „Alfabetu Dobrego Wychowania”. Panie nauczycielki czytały dzieciom zasady dobrego wychowania, aby uczniowie przypomnieli sobie o nich lub zapamiętali te, które były dla nich nowe. Potem gospodarze klasy V a i b przeprowadzili konkurs wiedzy na temat naszej szkoły, każda poprawna odpowiedź nagradzana była cukierkami, które zapewniły wszystkie panie opiekunki. Następnie odbyły się wyścigi slalomu i slalomu z kozłowaniem piłki między klasami IV a i b. Zawody te sprawiły ogromna radość zarówno klasom IV, jaki i klasom V, które dopingowały młodszych kolegów. Ostatnią zabawą była „Raz, dwa, trzy. Baba Jaga patrzy”, która też bardzo podobała się nie tylko uczniom.

Na końcu nastąpiło pasowanie na starszaka i wręczenie dyplomów. Na twarzach uczniów widać było przejęcie, ale też uśmiechy i zadowolenie. Wszystkie dzieci biorące udział w imprezie zostały poczęstowane słodyczami.

Data dodania: 2021-10-19 06:12:59
Data edycji: 2021-10-25 06:15:59