Obchody Dnia Edukacji Narodowej 12.10.2018 r.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, by świętować ten wyjątkowy dzień. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor, Iwony Lisowskiej, która podziękowała nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ciężką, ale wytrwałą pracę. Pani Dyrektor przypomniała o ważnej roli szkoły w kształtowaniu charakterów i umysłów młodych ludzi. Podkreśliła także najważniejsze wartości, na których oparta jest praca naszej szkoły, czyli zaufanie i szacunek do drugiego człowieka. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II pod kierunkiem wychowawców. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili szkolne życie oraz relacje uczniów z nauczycielami. Występ okraszony był pięknymi piosenkami w wykonaniu Szkolnego Koła Wokalnego „Piąteczki”. Na zakończenie przedstawiciele społeczności uczniowskiej podziękowali nauczycielom za ich codzienną pracę. Podczas uroczystości pożegnaliśmy także odchodzącą na emeryturę panią Genowefę Rudnicką, która była wieloletnim pracownikiem naszej szkoły. Wyrazy wdzięczności złożyła jej nie tylko pani dyrektor, ale również uczniowie, którzy samodzielnie przygotowali wyjątkową laurkę z podziękowaniami i wierszem. Występ uczniów był bardzo zabawny i dowcipny, a nauczycieli wprawił w stan radosnego wzruszenia. Ciepła i radosna atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkim, a wspomnienie występu naszych uczniów wywoływało uśmiech na naszych twarzach jeszcze długo po zakończeniu uroczystości.

Data dodania: 2018-10-12 03:29:55
Data edycji: 2018-12-07 03:30:04