NOWE POMIESZCZENIE ŚWIETLICY W SZKOLE - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

NOWE POMIESZCZENIE ÅšWIETLICY W SZKOLE

Åšwietlica to bardzo ważne miejsce w każdej szkole. To wÅ‚aÅ›nie tu wielu uczniów, szczególnie tych najmÅ‚odszych, spÄ™dza dużo czasu - przed zajÄ™ciami szkolnymi i po lekcjach. Do tej pory, jako szkoÅ‚a, dysponowaliÅ›my stanowczo zbyt maÅ‚ym pomieszczeniem Å›wietlicowym. Dlatego też, gdy tylko pojawiÅ‚a siÄ™ możliwość przeniesienia Å›wietlicy do wiÄ™kszej sali, zabraliÅ›my siÄ™ do pracy. Gdy uczniowie naszej szkoÅ‚y przebywali na zimowej przerwie, pracownicy obsÅ‚ugi wykonali ogrom pracy zwiÄ…zany z nieÅ‚atwÄ… zamianÄ… dwóch pomieszczeÅ„: Å›wietlicy i biblioteki. Choć czas goniÅ‚, to jednak siÄ™ udaÅ‚o i 5 lutego pan dyrektor Piotr Konopka dokonaÅ‚ symbolicznego otwarcia "nowej Å›wietlicy szkolnej". W tej maÅ‚ej, ale jakże ważnej uroczystoÅ›ci, wziÄ™li udziaÅ‚ przede wszystkim nasi najmÅ‚odsi uczniowie, bo to oni sÄ… najważniejsi i z myÅ›lÄ… o nich powstaÅ‚ ten projekt. Gośćmi honorowymi byli pracownicy obsÅ‚ugi, którzy dokonali tego wielkiego dzieÅ‚a.

Pani Aniu, pani Krysiu, pani Ewo, pani Beatko, panie Mieciu, panie Krzysiu - z gÅ‚Ä™bi serca dziÄ™kujemy! DziÄ™kujemy również za prezenty z okazji otwarcia nowej Å›wietlicy: pani Basi Szulc - wieloletniemu kierownikowi Å›wietlicy SP4 i naszemu przyjacielowi za prezent, który zadba o nasze "gÅ‚odne brzuszki"; panu Ryszardowi Czarnowskiemu oraz Ostródzkiemu KoÅ‚u Zwiadowców Historii za pufy, które sÄ… uwielbiane przez dzieci, panu dyrektorowi Piotrowi Konopce za wspaniaÅ‚y nowy zestaw gier i zabawek.

DziÄ™kujemy wszystkim paniom pracujÄ…cym w Å›wietlicy oraz pani Bogusi za pomoc w przenoszeniu mebli i sprzÄ™tów z obu pomieszczeÅ„.

Nowa świetlica działa i coraz więcej dzieci chętnie do niej zagląda. To chyba oznacza sukces?

Data dodania: 2024-02-05 20:12:34
Data edycji: 2024-02-11 20:22:41