NOCKA Z ANGIELSKIM W SZKOLE - ,,NIGHT WITH ENGLISH” DLA KLASY VIB

NOCKA Z ANGIELSKIM W SZKOLE - ,,NIGHT WITH ENGLISH”
DLA KLASY VIB

Z 2 na 3 czerwca 2023 r. chętni wychowankowie pani Wioli Lebiody spędzili wspólną noc w szkole. Była to długa noc. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18:00, a zakończyło po godz. 8:00 rano dnia następnego. Część uczestników, włącznie z nauczycielką, nie miała czasu w ogóle „zmrużyć oka”. Wydarzenie zaczęło się od przygotowania sali nr 7 do wspólnej zabawy. Około godz. 19:00 należało zjeść „kolację”, którą dostarczyła restauracja „Pizzerka”, po preferencyjnej cenie, dorzucając jeszcze dwie słodkie pizze gratis. Po wspólnym posiłku dziewczynki pomagały wychowawczyni przygotować gazetkę i wystrój klasy, a chłopcy otrzymali gry karciane w języku angielskim i rozwijali swoje umiejętności. Był czas na maseczki i przygotowanie się do snu, nie zabrakło śpiewu i tańca w wykonaniu dziewczynek. Dużo radości i zabawy było przy tworzeniu Lapbooka o wakacjach. Oglądanie filmu „Osobliwy dom Pani Peregrine” (2016) - o chłopcu, który przybywa na tajemniczą wyspę, by odkryć prawdę o dziwnym domu, w którym mieszkał jego dziadek ”, trochę znużyło młodzież, ciekawsze okazało się używanie telefonów. Dobrze po północy pani Wiola przeprowadziła zajęcia na temat wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej z aktywnym udziałem uczniów. Czytanie, tłumaczenie tekstu i zdobyta wiedza na pewno zaowocują w przyszłości. Pani Wiola przeczytała też wszystkim uczestnikom książkę przyniesioną przez Julkę o śwince Peppe - wspomnienie dzieciństwa i „The phone Box Mistery”. Wychowawczyni miała nadzieję, że uśpi w ten sposób towarzystwo, ale wojna na poduszki, a potem gra w poduszkową piłkę nożną rozbudziła towarzystwo na dobre. Około 5 rano niektórzy zasnęli, a reszta uczniów bawiła się quizami w języku angielskim do końca wydarzenia. Po czym nastąpiło pakowanie i sprzątanie. Wszyscy zmęczeni, ale w dobrych humorach udali się do domów, a wychowawczyni jest pod wrażeniem dobrej organizacji prawie wszystkich swoich wychowanków biorących udział we wspólnym spotkaniu.

Data dodania: 2023-06-02 21:41:02
Data edycji: 2023-06-13 21:42:45