NOCKA W SZKOLE

12 października 2023 r. uczniowie klasy VI a oraz opiekunowie – p. Marzena Szaciłowska, p. Małgorzata Joniec i p. Joanna Chylak wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. O 18.00 wszyscy przyszli do szkoły ze śpiworami, jedzeniem, grami planszowymi i terenowymi, by spędzić wspólnie bezsenną, szaloną noc. Po przypomnieniu regulaminu imprezy uczniowie zabrali się do przygotowywania sali nr 2, którą żartobliwie nazwano „paśnikiem” i sali gimnastycznej – sypialni. Dziewczynki zajęły się ukryciem zagadek i podpowiedzi związanych z grą terenową.

Przez kolejne dziesięć godzin nikt nie zmrużył oka! Uczniowie bawili się w chowanego, wspólnie z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę po zakamarkach szkoły, odkryli salę doświadczania świata i w końcu dowiedzieli się, dokąd prowadzą schody z pokoju nauczycielskiego. Po zjedzeniu pizzy odzyskali energię i grali w piłkę w sali gimnastycznej. Później były filmy, gry planszowe oraz bingo. Gdy o czwartej nad ranem opiekunowie ogłosili ciszę nocną, uczniom pozostały już tylko przyjacielskie pogawędki w śpiworkach. Sen skończył się o szóstej, gdy p. Szaciłowska radosnym śpiewem obwieszczała początek nowego dnia i zachęcała uczniów do robienia porządków. Zmęczeni i szczęśliwi szóstoklasiści dotarli do swoich domów o siódmej. To była niezapomniana noc.

Data dodania: 2023-10-12 22:27:44
Data edycji: 2024-01-15 22:29:47