MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ! – 28. AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA W POLSCE

Klasy I-III miały przyjemność dołączyć do 28. Akcji Sprzątania świata w Polsce, która jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”. W tej cudownej inicjatywie nie chodzi tylko o to, żeby posprzątać najbliższe otoczenie, ale również nauczyć się nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Pamiętajmy, że niszcząc naturę - niszczymy siebie. Jeśli chcemy zadbać o zdrowie i wspólne dobro nasze i przyszłych pokoleń, jesteśmy zmuszeni do zmiany złych nawyków. Budujmy świadomość ekologiczną wśród naszych rodzin i znajomych. Dbajmy o środowisko - nie bądźmy obojętni! W dniu akcji odbyły się rozmowy na temat Matki Ziemi, przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów, szukaliśmy rozwiązań, jak można ograniczyć produkcję śmieci. Wszystkie klasy świetnie spisały się w terenie. Uporządkowaliśmy okolicę szkoły, lasek brzozowy oraz plażę. Uzbrojeni w wiedzę i chęci czekamy na kolejne takie akcje.

Data dodania: 2021-09-17 05:42:07
Data edycji: 2021-10-13 05:44:17