„MOJE EKO KREACJE” – POKAZ MODY W KLASIE IIIB

Dnia 19 marca 2021 r. uczniowie klasy IIIB w ramach innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” przygotowali niekonwencjonalny pokaz mody pod hasłem: ,,Moja Eko Kreacja”. Była to także świetna okazja, aby świętować zbliżający się wielkimi krokami pierwszy dzień wiosny. Dzieci prezentowały stroje wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Wykorzystano m.in. kartony, worki, opakowania po słodyczach, butelki plastikowe czy folię spożywczą. Dzięki nim powstały kartonowe i foliowe buty, garnitury i suknie wieczorowe z worka, korale z nakrętek, bluzy z paczek po chipsach, itp. Ciekawym dodatkiem były również nakrycia głowy i biżuteria. Stroje były wyjątkowe, a pomysłowość i ich wykonanie przeszły najśmielsze oczekiwania wychowawczyni. Uczniowie natomiast w roli modeli sprawdzili się doskonale. Udowodnili, że można stworzyć kreacje z surowców wtórnych. Jak widać wspaniali z nich kreatorzy mody ekologicznej. Celem pokazu było kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości dzieci na temat segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, a także rozwijanie kreatywności i aktywności twórczej. Była to także świetna zabawa. Uczniowie za swój wysiłek otrzymali nagrody. Naszym małym projektantom mody gratulujemy przede wszystkim pomysłowości i oryginalności!

Data dodania: 2021-03-19 20:40:26
Data edycji: 2021-03-29 20:40:49