MIKOŁAJKI

Świętowanie Mikołajek to stary zwyczaj wywodzący się z IX wieku n. e. Ma on na celu oddanie czci św. Mikołajowi. Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się prezenty w buciku, pod poduszką lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W tym wyjątkowym dniu w naszej szkole, mino pandemii, pojawił się Święty Mikołaj. Był to dobry  znak świadczący o tym, że dzieci były grzeczne. Oczywiście towarzyszyła mu pani dyrektor, Iwona Lisowska. Na szkolnym korytarzu, mimo braku uczniów, można było usłyszeć dźwięk bijących dzwonków. Mikołaj odwiedzał klasy, w których obywały się lekcje on-line i  składał  wszystkim serdeczne życzenia. Jego wizyta sprawiła nam dużo radości, mimo że widzieliśmy się tylko za pomocą kamerek. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko, jednak i tak jesteśmy wdzięczni, że o nas pamiętał i znalazł dla nas czas w tym jakże pracowitym czasie.

Data dodania: 2020-12-06 21:07:12
Data edycji: 2021-02-21 16:54:31