MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WODY

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także i my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce i Polską Akcją Humanitarną, podnosząc świadomość w kwestii globalnych wyzwań wodnych. Celem inicjatywy jest zaangażowanie jak największej liczby uczniów i szerzenie wśród nich świadomości o tym, że:
- dostęp do czystej wody to prawo każdego człowieka,
- na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
- jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
- oszczędzanie wody to za mało!
Dzień ten to doskonała okazja, by zatroszczyć się o akweny wodne w naszym najbliższym otoczeniu, a także zadbać o ich czystość. Tradycyjnie jak co roku, również i tym razem strażacy z ostródzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej przyłączyli się do porządkowania pobliskich cieków wodnych. Funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej we współpracy z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej usuwali przedmioty i zanieczyszczenia, które znajdowały się m.in. w rzece Drwęcy oraz jeziorze Drwęckim. W tej szlachetnej inicjatywie wzięła udział specjalistyczna grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ,,Ostróda", w skład której wchodzą funkcjonariusze PSP posiadający uprawnienia nurków MSWiA. Nasi uczniowie natomiast zajęli się oczyszczaniem brzegu rzeki Drwęcy na wysokości zamku. Uczniowie klas VI, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także radny Okręgu nr 5 pod opieką pań: Jowity Adamskiej, Anny Piskorz i Wioletty Lebiody rewelacyjnie poradzili sobie z tym odpowiedzialnym zadaniem. Wolontariuszy odwiedził Burmistrz Ostródy - pan Zbigniew Michalak, dziękując za inicjatywę i postawę godną naśladowania. Zwieńczeniem wyjazdu była możliwość obejrzenia wozów strażackich od środka, a także wspólny posiłek w pobliskim McDonalds. Tę wspaniałą akcję, która na pewno zagości w naszym szkolnym kalendarzu, zainicjował pan dyrektor - Piotr Konopka, który towarzyszył nam podczas sprzątania.

Data dodania: 2023-03-22 06:04:16
Data edycji: 2023-06-27 11:37:17