MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO 112 W „PIĄTCE”

Udzielanie pierwszej pomoc przedmedycznej jest umiejętnością, którą powinien opanować każdy, dlatego z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać dzieci już od najmłodszych lat. Ratowania zdrowia i życia może podjąć się każdy z nas, niezależnie od wieku.

W dn. 16 lutego z okazji „Międzynarodowego Dnia numeru Alarmowego 112” uczniowie naszej szkoły uczęszczający na świetlicę szkolną z klas I-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu zasad bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Delegaci Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie przekazali dzieciom praktyczne umiejętności, które w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia pozwolą im zachować się tak, jak osoba dorosła. Dzieci uczyły się m.in. w jaki sposób powiadomić o groźnym zdarzeniu, samodzielnie wezwać pomoc, jak podjąć działania reanimacyjne, zachować się w sytuacji utraty przytomności, a także nie ulegać panice. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzących mogli także samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Data dodania: 2022-02-16 06:06:48
Data edycji: 2022-03-16 06:04:01