LEKCJA O PATRONIE SZKOŁY - JANUSZU KORCZAKU

Uczniowie klasy IVa przygotowali wspaniałą lekcję na temat patrona naszej szkoły – Janusza Korczaka. Czworo uczniów: Tosia, Wiktoria, Czarek i Patryk przybliżyli rówieśnikom biografię tego wspaniałego człowieka. Uczniowie z ich prezentacji multimedialnej mogli dowiedzieć się kim był on i jego rodzina, jak naprawdę się nazywał, jak żył i zginął. Uczniowie mogli również obejrzeć najwybitniejsze dzieła tego pisarza. Zapoznali się też z dostępnymi w naszej bibliotece książkami Korczaka. Mogli też zobaczyć portret patrona szkoły wykonany przez koleżankę z klasy, Beatę. Na koniec zajęć prowadzący lekcję uczniowie rozdali kolegom wykreślankę związaną z tematem lekcji, a po niej zrobili test wiedzy o Korczaku. Dzieci prowadzące zajęcia potraktowały swoje zadanie bardzo poważnie i profesjonalnie.

Możemy być dumni, że mamy takich uczniów.

Data dodania: 2023-04-13 23:25:14
Data edycji: 2023-04-20 05:27:30