KONKURS MATEMATYCZNY – KANGUR

21 marca 2024 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów z klas II-VIII.

Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Jedną z nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem. Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność logicznego myślenia, a nie czysta wiedza czy znajomość wzorów. Organizacją konkursu zajęła się pani Lucyna Katachurka, szkolny koordynator konkursu.

Cieszymy się, że wśród naszych uczniów są miłośnicy matematyki, którzy szukają nieszablonowych rozwiązań i są kreatywni. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Data dodania: 2024-03-21 07:34:00
Data edycji: 2024-04-18 12:34:33