Konkurs historyczny 10.10.2018

Konkurs historyczny

10 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym w związku z obchodami 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Został on zorganizowany przez Muzeum w Ostródzie. Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV–VI, a także VII–VIII + klasy gimnazjalne. W pierwszej z nich reprezentowali nas następujący uczniowie: Izabela Filipowiak, Julia Miller, Aleksandra Skorupska i Franciszek Trusz, w drugiej zaś Ewa Bartnicka i Paweł Lisowski. Obie drużyny zajęły II miejsca na podium dzięki czemu otrzymały cenne nagrody i dyplomy. Podsumowanie konkursu odbyło się w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Poprzedzone było inscenizacją pt. „Hołd pruski” w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie. Burmistrz Miasta Ostróda – Czesław Najmowicz, Starosta Powiatu Ostródzkiego – Andrzej Wiczkowski oraz Wójt Gminy Ostróda – Bogusław Fijas złożyli na ręce nauczycieli poszczególnych szkół podziękowania za wkład i podejmowane działania w związku ze100–leciem odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dyrektorzy szkół natomiast, uhonorowani zostali z tej okazji pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez władze trzech ostródzkich samorządów.

Data dodania: 2018-10-10 03:33:09
Data edycji: 2018-12-07 03:33:18