KLASA VII NA WARSZTATACH EDUKACYJNYCH

W tym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy lampy naftowej i procesu destylacji ropy naftowej, twórcy światowego przemysłu naftowego. Z tej właśnie okazji 10 październik 2022 r. uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy, p. Lucyny Kopeć i p. Danuty Szymczak wzięli udział w zajęciach, które poświęcone były energii i ekologii. Warsztaty miały na celu przybliżyć dzieciom postać Ignacego Łukasiewicza, założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, ale także zachęcić do proekologicznego myślenia. Uczniowie poznali między innymi tradycyjne źródła energii, a także źródła energii odnawialnej. Uruchomili elektroniczny zegar czerpiąc prąd z ziemniaka, cytryny i gazowanego napoju. Uczestnicy warsztatów mieli też możliwość segregacji odpadów przy użyciu gogli VR. Poza tym uczniowie rozdrobnili plastik za pomocą specjalnego roweru i zgniatarki do butelek, która napędzana jest siłą mięśni nóg. Atrakcją były również zajęcia z elektrostatyki z wykorzystaniem generator Van de Graaffa, który spowodował, że włosy jeżyły się na głowach naszych uczniów. Włosy jeżyły się na głowie.

Data dodania: 2022-10-10 04:58:17
Data edycji: 2022-12-11 21:17:58