KIERMASZ I ZAKUPY NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH

Wolontariusze oraz społeczność naszej szkoły aktywnie włączają  się w działalność dobroczynną na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości, obchodzonego 21 listopada Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały kiermasz słodkości w formie kawiarenki. Zebrane podczas wydarzenia środki w wysokości 1 735,80 zł zostały przeznaczone w formie gotówki na rzecz Domu dla Dzieci „Promyk” w Morąg, a także na zakup środków dla Hospicjum Dziecięcego w Olsztynie oraz przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin. Obie akcje były koordynowane przez p. Jolantę Dakowską. Wolontariusze wraz z opiekunami dokonali zakupów produktów żywnościowych,  chemii niezbędnej w gospodarstwie domowym oraz artykułów higienicznych i medycznych, które następnie zostały przekazane do ostródzkiego CUP-u. Dodatkowo na rzecz olsztyńskiego Hospicjum przekazano wyjątkowy prezent – ręcznie wyszywane kartki bożonarodzeniowe.

Raz jeszcze dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie oraz okazaną pomoc!

Data dodania: 2023-12-26 18:40:56
Data edycji: 2024-01-07 18:46:44