„KAŻDY KONIEC JEST POCZĄTKIEM CZEGOŚ NOWEGO”

„KAŻDY KONIEC JEST POCZĄTKIEM CZEGOŚ NOWEGO” – oto kilka słów od Pani Dyrektor

… Zapewne lata spędzone w szkolnych ławkach i murach, które na waszych oczach zmieniały się i unowocześniały, zostaną w pamięci każdego z Was. Wasi nauczyciele i wychowawcy odkrywali w Was talenty, pozytywnie motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

Kochani uczniowie jesteście bardzo zdolni. Połowa z Was, czyli 21 osób spośród 42 odbierze przyznane stypendia naukowe. Stypendyści za chwilę otrzymają czeki za bardzo wysokie wyniki w nauce. Ale jeśli chodzi o osiągnięcia to nie wszystko czym możemy się dzisiaj pochwalić. Ponad połowa uczniów klas VIII w ilości 24 spośród 42, otrzyma dziś świadectwo z biało-czerwonym paskiem za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Ponadto 7 uczniów z klas VIII odbierze jutro Statuetkę Szkolnego Asa Ostródy:

Karolina Urbanowicz osiągnęła celujące wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz tytuł laureatki wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

Szymon Wiśniewski i Michał Bujak osiągnęli wspaniałe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

Emilia Lisowska osiągnęła wspaniałe wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

Dominika Więcek, Dominika Gnat oraz Piotr Pepłowski osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Dla mnie to wielki zaszczyt i wyróżnienie móc pochwalić się tu przed Państwem tymi osiągnięciami.

Te osiągnięcia to efekt pacy uczniów, zaangażowania rodziców ale też wieloletniej, wytężonej pracy nauczycieli oraz mojej małej cegiełki w postaci wspierania i pozytywnego motywowania Was i waszych mistrzów do osiągania sukcesów. Dlatego pozwólcie, że w tym miejscu, zanim wręczymy wam nagrody i pogratulujemy waszym rodzicom, zwrócę się do nauczycieli. Dziękuję wszystkim nauczycielom, że oprócz profesjonalnego, codziennego, mrówczego nauczania oferowaliście swoim uczniom pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach oraz zachęcaliście do udziału w wielu konkursach. Wasza wieloletnia praca wydała owoce a Wasi uczniowie osiągają sukcesy …

Dzisiaj, po ośmiu latach nauki, opuszczacie naszą szkołę. Na zawsze zostaniecie w naszej pamięci i w naszych sercach. Jesteście zdolni, ambitni, wrażliwi i zaangażowani w życie szkoły. Macie miły i serdeczny stosunek do nauczycieli i rówieśników. Kochani, wszyscy jesteście niepowtarzalni, każdy z Was ma niesamowity talent. Pielęgnujcie to i kontynuujcie, aby sukcesów było jak najwięcej, bo w każdym z Was drzemie ogromny potencjał. Życzę Wam, abyście zostali zauważeni, docenieni i mogli się spełniać w nowej dla Was rzeczywistości, którą sami wybraliście. Jestem przekonana, że praca, którą włożyliście w swoją edukację wyda w przyszłości wspaniałe owce.

Mam nadzieję, że macie, wraz ze swoimi wychowawczyniami wspaniałe wspomnienia ze szkolnych wycieczek do Wrocławia, Łodzi i innych miejsc. Chciałabym aby te wspomnienia kojarzyły Wam się z naszą „Korczakówką”. Kochani, życzę Wam powodzenia i sukcesów na kolejnych etapach kształcenia i nie zapominajcie o nas.

Dziękuję całemu personelowi administracyjnemu i obsłudze za rzetelne wypełniania codziennych obowiązków, a także zaangażowanie w prace społeczne na rzecz naszej placówki.

Dziękuję za dotychczasową współpracę Stowarzyszeniu Edukacyjnemu „PIATKA” (jeszcze w tym roku stowarzyszenie zakupiło i przekazało szkole nowe laptopy, które będą służyły waszym kolegom w kolejnych latach), Stowarzyszeniu na Rzecz Jakości Opieki Medycznej, które wspierało nas w organizowaniu Majówek z szachami, Żegludze Ostródzko-Elbląskiej, która sprawuje patronat nad uczniami naszej szkoły i w tym roku również ufundowała 17 nagród za wysokie wyniki w nauce dla naszych uczniów.

Dziękuję Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz naszej szkoły. Tworzymy wspólnie ogromną rodzinę, która nieustająco wspiera się i motywuje do działania. Dziękuję Wam za to.

Nadeszła pora na życzenia. Gronu pedagogicznemu i wszystkim Uczniom, życzę aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej pracy i nauki. Wakacje to beztroska, stan relaksu a także podróżowania, poznawania nowych miejsc i ludzi. Życzę aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dał wszystkim tutaj obecnym dużo radości i niezapomnianych wrażeń. Pamiętajmy, aby bezpiecznie z nich powrócić i aby w pełni sił i młodzieńczej radości rozpocząć we wrześniu nowy etap edukacyjny.

Udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Data dodania: 2022-06-23 18:25:24
Data edycji: 2022-07-10 18:30:11