KAMPANIA ZDROWIA

W ramach przeprowadzonej na terenie szkoły akcji prozdrowotnej, liderka zdrowia – Agata Zawadzka nie pominęła także najmłodszych uczniów naszej szkoły, współorganizując warsztaty promujące zdrowy styl życia.

Podczas lekcji uczniowie analizowali poszczególne szczeble piramidy zdrowego żywienia oraz wykonali tematyczne prace plastyczne, wycinając produkty żywnościowe z gazetek spożywczych. W trakcie kreatywnych zajęć warsztatowych mieli również możliwość samodzielnego przygotowania śniadania, wykorzystując ulubione zdrowe składniki. Dzieci uczestniczyły także w zabawie sensorycznej polegającej na rozpoznawaniu owoców i warzyw przy wykorzystaniu tylko zmysłu dotyku i węchu, która dostarczyła wielu emocji. Zwieńczeniem lekcji był owocowy poczęstunek zachęcający najmłodszych do stosowania zasad zdrowego, racjonalnego odżywiania na co dzień.

Zrealizowana Kampania Zdrowia niewątpliwie pozwoliła na wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, a także wpłynęła pozytywnie na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczności szkolnej.

Data dodania: 2024-03-23 15:38:53
Data edycji: 2024-04-18 12:32:29