JUŻ NIE DZIECKO A UCZEŃ!

Pomimo tak trudnego czasu jakim jest pandemia, dzieci z klasy Ia mogły złożyć ślubowanie w sposób świadomy na terenie szkoły. Wydarzenie to miało miejsce 14 maja 2021 r.
W trakcie ośmiu miesięcy nauki podopieczni pani Aliny Rogowskiej zdobyli wiedzę na temat tego, czym jest szkoła i co w niej robimy. Uroczystość rozpoczęli przedstawiając program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Jednak najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły – Iwona Lisowska. A potem, kiedy każdy już usłyszał – „pasuję cię na ucznia” i został dotknięty „magicznym ołówkiem” – odetchnęło z ulgą serce pierwszaka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie. Na pamiątkę tego bardzo ważnego dnia, uczniowie otrzymali dyplomy, upominki oraz słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nauce. Mamy nadzieję, że mimo obostrzeń związanych z czasem pandemii wydarzenie to na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Data dodania: 2021-05-14 21:41:07
Data edycji: 2021-05-23 21:53:57