III POSIEDZENIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA OSTRÓDA

We wtorek, 9 V 2023 r r. radni okręgu wyborczego nr 5 - Gabriela Belowska z klasy VIIIB i Jędrzej Różalski z klasy VII reprezentowali naszą szkołę na III posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta Ostróda, które odbyło się w sali plenarnej ostródzkiego Urzędu Miasta. Na spotkaniu omówiono bieżące inicjatywy radnych. Przedstawiono także analizę przeprowadzonej jakiś czas temu ankiety, która miała na celu zweryfikować potrzeby i problemy młodych ludzi z naszego miasta. Poza tym reprezentanci ostródzkiej młodzieży zauważyli m.in. problemy uczniów związane z komunikacją miejską. Ustalono także plan działania, by te kwestie rozwiązać. Ponadto  zatwierdzono pomysł organizacji przeglądu pod hasłem ,,Mam Tatent”, który odbędzie się 6 VI 2023 r. w Amfiteatrze, a także zbiórek charytatywnych dla morąskiego Domu dla Dzieci i Młodzieży ,,Promyk”. Na tym obrady zakończono. Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się tuż po wakacjach. W tym dniu opiekę nad radnymi sprawowała p. Jowita Adamska - opiekun Samorządu Uczniowskiego. Wyjście umiliła nam piękna pogoda i pyszne lody, na które wybraliśmy się po zakończeniu posiedzenia.

Data dodania: 2023-05-09 05:47:15
Data edycji: 2023-06-13 22:00:58