HISTORIA BLISKO NAS - AKCJA W RAMACH PROJEKTU „SZKOŁA PAMIĘTA”

HISTORIA BLISKO NAS

- AKCJA W RAMACH PROJEKTU „SZKOŁA PAMIĘTA”

Dnia 24.10.2022 r. uczniowie klasy IVa i IVb w ramach akcji „Szkoła pamięta” i lekcji historii odwiedzili lokalne miejsca pamięci, poznali związane z nimi opowieści, a także zapalili znicze. Pierwszym odwiedzonym przez czwartoklasistów miejscem był pomnik upamiętniający 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i osoby walczące o wolność naszej ojczyzny. Znajduje się on na terenie parafii św. Faustyny przy ul. Plebiscytowej 48 w Ostródzie. Kolejny pomnik usytuowany jest w bliskim sąsiedztwie naszej placówki i poświęcony jest 100-tnej rocznicy Plebiscytu na Warmii i Mazurach. Uczniowie klasy VII zbierali informacje, a następnie wykonali gazetkę ścienną na temat mieszkanki Ostródy, pani Wandy Bortkiewicz ps. „Basia”, która była żołnierzem oddziałów Polskiego Państwa Podziemnego, sanitariuszką i łączniczką. Po wojnie za swoją działalność była więziona.

Data dodania: 2022-10-24 15:42:17
Data edycji: 2023-01-14 19:18:08