Czcionka:

Kontrast:

HISTORIA W POSTACIACH ZAPISANA

Uczniowie klasy IVa i IVb wzięli udział w projekcie zatytułowanym ,,Historia w postaciach zapisana”. Przez kilka ostatnich miesięcy dzieci poznawały różne postacie historyczne, sam zaś projekt polegał na wybraniu dowolnej postaci i zebraniu na jej temat ciekawych informacji. W maju, na zajęciach lekcyjnych, uczniowie prezentowali te postacie w tajemniczy sposób, tak aby pozostali uczniowie nie zgadli od razu o kim mowa. Rodzice również włączeni zostali do tego przedsięwzięcia. Pomagali swoim pociechom kompletować garderobę i dodatki, które stanowiłyby podpowiedź dla zgadującym. Warto wspomnieć, iż największą popularnością cieszyła się Maria Skłodowska–Curie, Władysław Jagiełło, Bolesław Chrobry, Dobrawa, Zawisza Czarny i Kleopatra. Zarówno prezentujący jak i zgadujący świetnie się bawili podczas pracy przy projekcie.

Data dodania: 2022-05-15 05:54:33
Data edycji: 2022-05-31 05:57:37