HEJ OSTRÓDO, JAK TY CUDNA!

Hej Ostródo, jak Ty cudna” – za nami szósta edycja Miejskiego Turnieju Wiedzy o Regionie dla uczniów ostródzkich szkół podstawowych, realizowanego w ramach lokalnego programu „Młodzi ostródzianie rozkochani w swej krainie”. Podstawowe założenia tego konkursu to: pogłębianie wiedzy na temat własnego miasta i regionu, budowanie poczucia dumy z naszej „Małej ojczyzny”.
Uczniowie rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach, m.in. wykonywali plakat Baby Pruskiej, prezentowali Wiosenną Rewię Mody, odgadywali niesamowite herby czy podawali składniki potraw w konkurencji "Smaki Warmii i Mazur". W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie: Izabela Filipowiak, Aleksandra Skorupska, Aleksander Olszko.
Okazali się bezkonkurencyjni zdobywając największą liczbę punktów i tym samym zajmując I miejsce.  II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, natomiast statuetka za zajęcie III miejsca powędrowała do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Warto wspomnieć, że nasza drużyna liczyła tylko 3 osoby, a pozostałe 6. Nie przeszkodziło to naszym szóstoklasistom w zdobyciu głównej nagrody, którą był puchar, a także bilety na rejs spacerowy po Jeziorze Drwęckim, na który zwycięzcy wybiorą się wraz z opiekunami już 11 VI. Gratulujemy naszym uczniom i czekamy na ich dalsze sukcesy!

Data dodania: 2019-05-28 23:51:59
Data edycji: 2019-07-22 11:57:35