GOŚĆ ZE STRAŻY POŻARNEJ W KLASIE IIIB - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

GOŚĆ ZE STRAŻY POŻARNEJ W KLASIE IIIB

GOŚĆ ZE STRAÅ»Y POÅ»ARNEJ W KLASIE IIIB

W miniony piÄ…tek, 31 marca klasÄ™ IIIb odwiedziÅ‚ mÅ‚odszy ogniomistrz SÅ‚awomir Bruski - strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Uczniowie mieli okazjÄ™ poznać zawód strażaka „od podszewki”. Przypomnieli sobie zasady bezpieczeÅ„stwa, omówili jak zachowywać siÄ™ w sytuacjach zagrożenia. Pan SÅ‚awek dÅ‚ugo i cierpliwie odpowiadaÅ‚ na wszystkie nurtujÄ…ce klasÄ™ pytania. A byÅ‚o ich naprawdÄ™ wiele! Każdy z uczniów ćwiczyÅ‚ udzielanie pierwszej pomocy na fantomie oraz miaÅ‚ możliwość poÅ‚Ä…czyć prÄ…downicÄ™ z wężem strażackim. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w tym zawodzie bardzo ważna jest sprawność fizyczna, ponieważ jak siÄ™ okazaÅ‚o, sprzÄ™t gaÅ›niczy jest bardzo ciężki. PoznaliÅ›my wiele ciekawych historii i zyskaliÅ›my nowÄ… wiedzÄ™. Bardzo dziÄ™kujemy za tÄ… wspaniaÅ‚Ä… wizytÄ™. Być może już za kilka lat, to wÅ‚aÅ›nie uczniowie klasy IIIb odwiedzÄ… nas w szkole i kolejna klasa bÄ™dzie mogÅ‚a nauczyć siÄ™ czegoÅ› wspaniaÅ‚ego o tym pasjonujÄ…cym, ale również trudnym zawodzie.

Data dodania: 2023-03-31 07:01:59
Data edycji: 2023-04-05 07:03:49