EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY – ETAP WOJEWÓDZKI

ETAP WOJEWÓDZKI

EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY

W poniedziałek, 13 lutego 2023 r. dwie drużyny z naszej szkoły (każda po 2 osoby) wzięły udział w wojewódzkim etapie konkursu Europejski Quiz Finansowy. Czwórka uczniów z klas VIII pilnie przygotowywała się do konkursu pod okiem pani Małgorzaty Joniec. Następujący uczniowie: Kinga Szewczak-Mostowa i Bartosz Kacała (kl. VIIIa) oraz Zofia Sobotka i Iga Bilicka (kl. VIIIb) przystąpili do konkursu, podczas którego rozwiązywali test online. Składał się on z 17 pytań jednokrotnego wyboru. Dla każdego zespołu system wylosował odmienny zestaw pytań, ale na tym samym poziomie trudności. Za poprawną odpowiedź każdy zespół mógł zdobyć 2 pkt. Na rozwiązanie całego testu uczniowie mieli 17 minut. W tym konkursie liczą się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i czas w jakim test został rozwiązany. W przypadku uzyskania przez kilka zespołów takiej samej liczby punktów, decydującym kryterium jest czas w jakim rozwiązano test. Najlepsze trzy pary z województwa zakwalifikują się do półfinałów - czyli etapu krajowego. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Teraz czekamy z niecierpliwością, czy będą one wystarczające, by zakwalifikować się do półfinału.

Data dodania: 2023-02-13 22:55:21
Data edycji: 2023-02-19 23:00:02