ETAP WOJEWÓDZKI KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO W OLSZTYNIE

Uczennica, Agata Markowska jako jedyna z naszej szkoły i jako jedna z trzech osób z Ostródy dostała się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. To wspaniałe osiągnięcie zważywszy na fakt, iż jest to dopiero uczennica klasy VII. Dlatego też podczas przygotowań do etapu wojewódzkiego, Agatka musiała przerobić cały materiał z klasy VII i VIII. Intensywne przygotowania pod kierunkiem pani Jowity Adamskiej - polonistki, trwały od początku grudnia, aż do dnia konkursu. Odbył się on w czwartek, 9 II 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej. Punktualnie o 10:00 komisja konkursowa, z panem Henrykiem Tańskim na czele, rozpoczęła polonistyczne zmagania uczniów z województwa warmińsko-mazurskiego. W tym roku test nie należał do najłatwiejszych, a na jego rozwiązanie uczniowie mieli zaledwie 90 minut. Młodzież musiała się bowiem zmierzyć z zadaniami, które oparte były głównie na znajomości dwóch utworów pióra Jana Kochanowskiego - najwybitniejszego polskiego poety epoki renesansu. Uczniowie mieli za zadanie właściwie zinterpretować ,,Tren V" i ,,Tren X" napisane w hołdzie zmarłej córce poety - 2,5 rocznej Urszuli Kochanowskiej. Ostatnim zadaniem była dłuższa forma pisemna na min. 200 słów. Tym razem była to wypowiedź argumentacyjna (rozprawka) dotycząca motywu cierpienia. Również z tym zadaniem Agata poradziła sobie znakomicie. Po zakończeniu konkursu pani Jowita wraz z Agatką udały się na lody, które były zwieńczeniem tego intensywnego poranka. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników, które nastąpi 17 marca 2023 roku na stronie Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy mocno kciuki, aby za kilka tygodni Agatka została laureatką konkursu! Będzie to nie lada wyczyn, ponieważ dzięki takiemu osiągnięciu uczennica będzie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty (język polski), a także zostanie w pierwszej kolejności przyjęta do wymarzonej szkoły średniej.

Data dodania: 2023-02-09 17:50:21
Data edycji: 2023-02-12 19:16:02