DZIEŃ WAGAROWICZA - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

DZIEŃ WAGAROWICZA

PoczÄ…tek kalendarzowej wiosny to także powszechnie znany i lubiany przez mÅ‚odzież DzieÅ„ Wagarowicza. Z tej okazji SamorzÄ…d Uczniowski z paniÄ… JowitÄ… AdamskÄ… na czele wyszedÅ‚ z ciekawÄ… inicjatywÄ… - uczniowie mogli w tym dniu wcielić siÄ™ w wybranych nauczycieli naszej szkoÅ‚y i przeprowadzić za nich lekcjÄ™ lub jej fragment. Patrycja Å»ebrowska - uczennica klasy VIB, a także Zuzanna Makarczuk-Jackowska z klasy VII przebraÅ‚y siÄ™ za jednÄ… z naszych polonistek - paniÄ… JowitÄ™. Dziewczynki rewelacyjnie poradziÅ‚y sobie w roli nauczycielki jÄ™zyka polskiego przeprowadzajÄ…c w swoich klasach humorystyczne dyktando. Zarówno Pati, jak i Zuza odwzorowaÅ‚y codzienny strój pani Adamskiej. PojawiÅ‚y siÄ™ również charakterystyczne powiedzonka nauczycielki i mÅ‚otek sÄ™dziego, który znakomicie sprawdza siÄ™, gdy na zajÄ™ciach jest za gÅ‚oÅ›no. Pani Adamska natomiast wcieliÅ‚a siÄ™ tego dnia w jednÄ… z uczennic - zasiadÅ‚a w szkolnej Å‚awce, a nawet zostaÅ‚a zaproszona do odpowiedzi, z której otrzymaÅ‚a ocenÄ™ celujÄ…cÄ…. Za paniÄ… MagdalenÄ™ JanowskÄ… przebraÅ‚ siÄ™ natomiast uczeÅ„ klasy VIIIA - StanisÅ‚aw Jurkiewicz, który rozpoczÄ…Å‚ lekcjÄ™ WOS-u od prasówki. Inicjatywa SU przypadÅ‚a do gustu zarówno uczniom, jak i nauczycielom, w zwiÄ…zku z czym bÄ™dzie kontynuowana w kolejnych latach. Warto wspomnieć, iż nasi uczniowie zgodnie stwierdzili, iż zawód nauczyciela jest o wiele trudniejszy, niż im siÄ™ wydawaÅ‚o.

Data dodania: 2023-03-21 05:45:47
Data edycji: 2023-03-24 05:46:09