DZIEŃ ŚW. PATRYKA - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

DZIEŃ ŚW. PATRYKA

DZIEŃ ÅšW. PATRYKA

DzieÅ„ Å›w. Patryka to Å›wiÄ™to patrona Irlandii. Obchodzone jest 17 marca w różnych krajach Å›wiata ze wzglÄ…du na imigrantów irlandzkich w nich zamieszkujÄ…cych. Jest to również część kultury anglojÄ™zycznej, dlatego też na lekcjach jÄ™zyka angielskiego w klasach, gdzie uczy pani Wioletta Lebioda zostaÅ‚y przeprowadzone lekcje kulturowe zwiÄ…zane ze Å›w. Patrykim. Od klasy I do klasy VIII uczniowie poznawali sÅ‚ownictwo i historiÄ™ patrona Irlandii. Tego dnia podczas zajęć królowaÅ‚y kolorowanki u najmÅ‚odszych oraz gra „Memorry” i „Would you rather” czyli „Co wolisz?” u starszych uczniów, która sprawiÅ‚a wiele radoÅ›ci wszystkim dzieciom. Nie zabrakÅ‚o uczniów i nauczycielek ubranych na zielono, zdjęć w ramce i koniczynek przygotowanych przez paniÄ… WiolÄ™, która obdarowaÅ‚a niÄ… każdego ucznia i pracownika, którego spotkaÅ‚a tego dnia w szkole. Pani Jowita Adamska – opiekun SamorzÄ…du Uczniowskiego udostÄ™pniÅ‚a piÄ™kne zielone kapelusze z brodami, w których również zrobiono wesoÅ‚e zdjÄ™cia.

Data dodania: 2023-03-17 06:07:47
Data edycji: 2023-03-28 06:09:19