DZIEŃ PIZZY W KLASACH IV - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

DZIEŃ PIZZY W KLASACH IV

W czwartek, 9 II obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dlatego też wychowawczynie klas IV postanowiły świętować ten dzień wraz ze swoimi wychowankami. Podczas jednej z przerw uczniowie otrzymali zaproszenie do sali pod pretekstem załatwienia pilnej sprawy wychowawczej. Tam czekała na nich niespodzianka - przepyszna pizza w trzech smakach. Radość naszych podopiecznych była trudna do opisania :)

Uczniowie przeÅ‚ykajÄ…c kolejne kÄ…ski, sÅ‚uchali ciekawostek o tej pysznej potrawie. Dowiedzieli siÄ™ również, że pizza wywodzi siÄ™ z Neapolu. Placki z dodatkami popularne byÅ‚y nie tylko wÅ›ród WÅ‚ochów, ale również doceniaÅ‚y jÄ… inne narody, np. starożytni Grecy. To popularne danie poczÄ…tkowo byÅ‚o potrawÄ… biednych warstw spoÅ‚ecznych, jednak z czasem zyskaÅ‚o takÄ… popularność, że pojawiaÅ‚o siÄ™ nawet na stoÅ‚ach królewskich.

Data dodania: 2023-02-09 21:55:02
Data edycji: 2023-02-13 21:56:54