DZIEŃ BEZ PLECAKA - KOLEJNA INICJATYWA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - Szkoła Podstawowa numer 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie

DZIEŃ BEZ PLECAKA - KOLEJNA INICJATYWA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

DZIEŃ BEZ PLECAKA  -

KOLEJNA INICJATYWA SAMORZÄ„DU UCZNIOWSKIEGO

W Å›rodÄ™, 11 stycznia 2023 r. w naszej szkole obchodzony byÅ‚ DzieÅ„ bez plecaka (z ang. „no backpack day”). Zabawa polegaÅ‚a na tym, by wszystkie potrzebne przybory i książki przynieść do szkoÅ‚y w dowolny, zabawny sposób. ÅšwiÄ™to pochodzi z USA. WymyÅ›liÅ‚a je Amerykanka, Mongai Fankam – aktywistka i zaÅ‚ożycielka fundacji, dziÄ™ki której z zebranych datków kupowane sÄ… w peÅ‚ni wyposażone plecaki, a nastÄ™pnie wysyÅ‚a siÄ™ je do najbiedniejszych afrykaÅ„skich paÅ„stw. Podczas „no backpack day” dzieci przychodzÄ… do szkoÅ‚y bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszÄ… w rÄ™kach lub w plastikowych torbach. W ten sposób chcÄ… zwiÄ™kszać Å›wiadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostÄ™pem do edukacji milionów dzieci na caÅ‚ym Å›wiecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoÅ‚y pieszo, z książkami i zeszytami w rÄ™kach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Uczniowie naszej szkoÅ‚y zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie Å›niadanie w przeróżny sposób. Na korytarzach widzieliÅ›my sklepowe wózki, chlebaki, wiklinowe kosze, poszewki na poduszki, kaski motorowe, pojemniki na ciasto, koci transporter, skrzynki na narzÄ™dzia, pufy, skrzynie, walizki i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem byÅ‚a tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można zabrać do szkoÅ‚y plecaka!

Data dodania: 2023-01-11 23:55:14
Data edycji: 2023-01-19 06:02:10