DZIEŃ W TORUNIU Z PIERNIKOWĄ NUTĄ

Dnia 24 IX uczniowie klasy Va i Vb wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Podczas spaceru z przewodnikiem miejskim uczniowie mogli zobaczyć najbardziej znane zabytki miasta, takie jak: Krzywa Wieża, mury obronne, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra Świętych Janów, Ratusz Staromiejski i Fontanna Flisaka. Dodatkową atrakcją była Gra Miejska, podczas której przestrzeń Starego Miasta stała się planszą, uczestnicy graczami, a przewodnik moderatorem gry. Był to idealny sposób na integrację klasy, a delikatna szczypta rywalizacji dodała smaczku w czasie zwiedzania. Po zakończeniu gry, dzieci wzięły udział w warsztatach wypieku piernika w jednej z toruńskich piekarni. Uczniowie własnoręcznie przygotowali tam ciasteczka pod bacznym okiem ,,Wiedźmy Korzennej’’. „Piernikowy” Toruń na długo zapadnie w naszej pamięci.

Data dodania: 2021-09-24 23:19:18
Data edycji: 2021-10-03 23:19:35