DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W KLASACH I-III

Dnia 4 listopada w klasach I-III świętowano ,,Dzień postaci z bajek". Uczniowie młodszych klas poprzebierali się za swoich ulubionych bohaterów, natomiast wychowawczynie przygotowały krzyżówki, zabawy i quizy związane z tymi postaciami. Podczas przerw dzieciom towarzyszyła muzyka. Klasa I skorzystała z zaproszenia do biblioteki, w której koleżanki z klasy VII przebrały się za: Kopciuszka, Królową Śniegu, Czerwonego Kapturka, Roszpunkę, Kota w butach i Babę Jagę. Każda postać miała przygotowane zagadki i zadania dla pierwszaków. Dzieci oczywiście chętnie pomagały - Kopciuszkowi łuskać i przebierać fasolę, a także zapakować koszyk dla chorej babci Czerwonego Kapturka produktami, które pomogą jej wyzdrowieć. Roszpunce zaplatały warkocze z prześcieradeł, żeby pomóc jej w ucieczce z wieży. Baba Jaga natomiast zgubiła klucz od klatki, w której uwięziła Jasia i Małgosię, dlatego też zadaniem pierwszaków było zanurzyć rękę w galaretowatej mazi - błotku, żeby go znaleźć. Królowa Śniegu miała puzzle do ułożenia i zagadki, a Kot w butach zachęcał do przymierzenia obuwia z cholewami i niełatwego spacerowania w nim. Dla wszystkich był to dzień pełen uśmiechu i radości.

Data dodania: 2022-11-04 21:59:25
Data edycji: 2022-12-11 21:15:23