DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - “A FOREIGN LANGUAGES DAY”

Dnia 20 kwietnia 2022 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych - „A Foreign Languages Day”, który przygotowali nauczyciele językowcy i stażyści. Warto zaznaczyć, że Rada Rodziców, Stowarzyszenie Edukacyjne „Piątka” oraz wydawnictwa: Macmillan, PWN, Oxford, Pearson i Nowa Era ufundowały nagrody w konkursach języka angielskiego („Words, Words, Words …”, „A postcard to the Queen”) oraz języka niemieckiego („Typisch Deutsch”), które były związane z obchodami tego wydarzenia. Jego celem była integracja uczniów naszej szkoły, a także zachęcenie ich do nauki języków obcych. Dekoracje, wystawa projektów oraz prac konkursowych uprzyjemniły nam ten dzień. Jednak największą atrakcją była kawiarenka z ciastami przygotowanymi przez Radę Uczniowską. Tego dnia większość uczniów przebrała się zgodnie z tematem przewodnim imprezy, który brzmiał „Postaci z bajek i filmów anglo i niemieckojęzycznych”. Nauczyciele językowcy przygotowali na tą okazję lekcje inne niż zwykle. Tym razem dwie siostrzenice pani Wioletty Lebiody przygotowały piosenki w wersji online. Natalia Kloc zaśpiewała piosenką z filmu „Piękna i bestia” w języku niemieckim, a Magdalena Kloc wykonała utwór w języku angielskim z filmu „Waiana” zatytułowany „How far I’II go”. Oprócz gości piosenkę „Mam tę Moc” w języku polskim, angielskim i ukraińskim. zaśpiewali uczniowie z następujących klas: Ia, IVa, IVb, Va i VII. A jak to bywa ze śpiewaniem - „Każdy śpiewać może, trochę lepiej lub trochę gorzej”. Dodatkowo pani Anna Piskórz przygotowała krótki film porównujący wybrane języki europejskie i azjatyckie. Uczniowie jej klas dowiedzieli się też wielu ciekawostek, np. ile godzin nauki potrzeba do przyswojenia tych języków w stopniu komunikatywnym. Dzieci uczyły się powitań i tego jak powiedzieć ,,kocham cię” w 10 językach europejskich. Ponadto wykonali quiz dotyczący ciekawostek na temat języków świata. Pani Martyna Szpechar przygotowała z klasami drugimi teatrzyk kukiełkowy, który został nagrany i zaprezentowany w innych klasach. Natomiast na lekcjach języka niemieckiego u pani Magdaleny Janowskiej młodzież uczyła się śpiewać piosenkę pt. „Keine maschine”.

Data dodania: 2022-04-20 14:02:30
Data edycji: 2022-07-10 18:39:43