DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Co było nam obce, będzie nam znane. Bo nauczyciel jest kapitanem. Co na okręcie dookoła świata, płynie wraz z nami przez szkolne lata" - J. Ficowski. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. Właśnie dlatego 14.10.2019 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli zaproszeni gości (p. Anna Monist, p. Agnieszka Karłowicz, p. Małgorzata Więcek i p. Agnieszka Jurkiewicz) nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emeryci. Konferansjerzy - Agata Zawadzka i Ksawery Trusz  dokonali otwarcia uroczystości. Następnie odbyło się przedstawienie pt. „Szkoła szkoło, ale tu wesoło”, które przygotowali uczniowie klasy IIIa i VIb  wraz z wychowawcami - p. Aliną Rogowską i p. Adriana Pappelbon. Za oprawę muzyczną odpowiedzialne było koło wokalne pod batutą P. Anny Burkiewicz. Młodzi artyści piosenką i zabawnymi scenkami z lekcji języka polskiego, matematyki, biologii, chemii i godziny wychowawczej uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Iwona Lisowska, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Każdy z nauczycieli otrzymał  upominek, była to koniczynka na szczęście. Dekorację wykonała pani Joanna Lewkowicz. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Dzień Edukacji Narodowej w SP5

Data dodania: 2019-10-14 22:00:17