DZIAŁAMY PROFILAKTYCZNIE

W dniu 5 i 6 listopada 2020 r. dzieci z klasy IIa i IIb realizowały program profilaktyczny „Cukierki", który jest oparty na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki". Bajka jak i program powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem programu było: przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi, nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych, rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły. Na cyklu zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy  i upominki za udział w programie, który mam nadzieję, przyczyni się do właściwych wyborów i postaw uczniów. Różnorodne zabawy, w których wszyscy uczestniczyli z ogromnym zaangażowaniem sprzyjały również integracji całego zespołu klasowego.

Data dodania: 2020-11-07 08:59:25
Data edycji: 2020-12-21 01:51:12