Działalność Młodzieżowej Rady Miasta 2023/2024

23 II 2024 r. – FORUM SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH

Uczniowie szkół z powiatu ostródzkiego spotkali się, by podyskutować o nurtujących ich sprawach. Wszystko za sprawą pierwszego Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Ostródzkiego, które odbyło się w piątek 23 lutego w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.

Aktywna młodzież z terenu powiatu jak i województwa spotkała się by porozmawiać o swoich problemach i potrzebach. Nie zabrakło gorących dyskusji, wymiany poglądów, ale też wzajemnej prezentacji działań, wymiany pomysłów i inspiracji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele i przedstawicielki 14 szkół z terenu miasta i powiatu wraz z opiekunami.

Organizatorami wydarzenia był Młodzieżowy Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Młodzieżowa Rada Miasta Ostróda.

29 XI 2023 r. – II SPOTKANIE Z MŁODZIEŻOWĄ RADĄ MIASTA

Kolejne spotkanie MRM i przedstawicieli SU ostródzkich szkół. Rozmowy dotyczyły między innymi:

- braku oferty zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży w naszym mieście;

- możliwości korzystania z obiektów sportowych bezpłatnie;

- zniżkach basenowych dla młodzieży ostródzkich szkół;

- miejscu gdzie ostródzka młodzież mogłaby porozmawiać, poczekać na autobus, pograć w planszówki;

- skateparku, kinie;

- projekcie budżetu miasta na 2024 i co jest tam ciekawego w kontekście młodzieży;

- wystawie organizowanej w lutym.

27 X 2023 r. – I SPOTKANIE Z MŁODZIEŻOWĄ RADĄ MIASTA

Pierwsze spotkanie delegacji SU z Młodzieżową Radą Miasta Ostródy. Delegaci wszystkich szkół przedstawili swoje pomysły, które chcą zrealizować w naszym mieście.

Data dodania: 2023-01-15 19:30:21
Data edycji: 2024-02-29 05:23:36