DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA DLA KLAS IV-VIII

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA DLA KLAS IV-VIII

Andrzejki to wieczór wróżb, który co roku obchodzony jest w tym samym terminie - w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię św. Andrzeja. Niegdyś były one przeznaczone wyłącznie dla kobiet i miały charakter matrymonialny - w ten wieczór wróżyło się po to, aby dowiedzieć się, kiedy i za kogo wyjdzie się za mąż. Wróżby traktowano wówczas poważnie, odprawiano je indywidualnie i w odosobnieniu. Z czasem przekształciły się w zabawę, w której uczestniczyły zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Andrzejki to tradycja, która od lat podtrzymywana jest również w naszej placówce. W tym roku szkolnym ich organizacją zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Jowitą Adamską, p. Magdaleną Janowską i p. Magdaleną Szypczyńską. W środę 30 listopada członkowie SU przygotowali z tej okazji imponujące dekoracje, zarówno na łączniku, który służył nam jako kawiarenka, jak i na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dyskoteka. Chłopcy z samorządu w składzie: Tomasz Janowski, Krzysztof Miller i Wiktor Załuski zadbali o oprawę muzyczną i oświetlenie imprezy. Patrycja Żebrowska i Nadia Sarnecka z klasy VIb wcieliły się natomiast we wróżki, dzięki czemu chętni uczniowie mogli poznać swoją przyszłość, zaglądając w magiczną kulę lub dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości. Dzieci losowały też wróżby z zaczarowanego kapelusza. Nie zabrakło również serca z imionami (damskimi i męskimi), które ochotnicy przebijali szpilką, by dowiedzieć się, kto zostanie ich „drugą połową”. Podczas krótkich przerw SU zorganizował kilka zabaw integracyjnych („gorące krzesła”, „wiszące gruszki” i „pływające jabłuszka”), w trakcie których młodzież świetnie się bawiła, a co najważniejsze zintegrowała się. Uczniowie zmęczeni wspaniałą zabawą mogli posilić się pysznymi ciastami, które przygotowali dla swoich pociech rodzice. Wróżby, zabawy i tańce trwały do wieczora, a dzieci po słodkim poczęstunku, pełne radości i wspaniałych wrażeń wróciły do swoich domów.

GALERIA - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

GALERIA - ANDRZEJKI W KL. IV A