DEKORACJA ŚWIĄTECZNA I PIĘTRA - INICJATYWA UCZNIÓW Z UKRAINY

DEKORACJA ŚWIĄTECZNA I PIĘTRA

- INICJATYWA UCZNIÓW Z UKRAINY

Tuż po Mikołajkach, w czwartek 8 XII korytarz na I piętrze nabrał świątecznego klimatu. W pierwszej kolejności pojawiła się na nim pięknie udekorowana ekologiczna choinka, którą zdobiły biało-czerwone bombki. Oprócz niej okna, ściany i schody udekorowano metrami łańcuchów z papieru w tej samej kolorystyce. Na szyby natomiast p. Wioletta Lebioda nakleiła ręcznie wykonane życzenia, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych uczniów prosto z Włoch. Całości dopełniły świąteczne akcenty na drzwiach do sal lekcyjnych przygotowane przez wychowawców i ich uczniów, a także gazetka, na której Samorząd Uczniowski przygotował świąteczne życzenia dla całej społeczności szkolnej. Warto zaznaczyć, że dekoracja była inicjatywą grupy uczniów z Ukrainy z klas VI-VIII. Podopieczni p. Jowity Adamskiej, prowadzącej z nimi zajęcia glottodydaktyczne (nauka jezyka polskiego jako obcego), zaproponowali, że wykonają świąteczne ozdoby w barwach naszego kraju i rozmieszczą je na I piętrze. Pani Adamska oczywiście zaangażowała się w inicjatywę. W ten sposób bożonarodzeniowa dekoracja cieszyła nasze oczy przez cały miesiąc.

Data dodania: 2022-12-08 06:16:39
Data edycji: 2023-01-15 23:25:25