BEZPIECZNE FERIE

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - oto niektóre z pytań, na które podczas spotkania z dziećmi przed zimowym wypoczynkiem odpowiadał policjant asp. Piotr Koterwas. W ramach akcji „Bezpieczne ferie” funkcjonariusz rozmawiał z uczniami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Wszystko po to, aby nasi uczniowie podczas ferii bezpiecznie wypoczęli, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły. W trakcie spotkania mundurowy ostrzegał o zagrożeniach związanych z zabawami na śniegu oraz przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Uczniowie przypomnieli sobie jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji i jak ich uniknąć, a także gdzie szukać pomocy. Podczas prelekcji nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa na drodze. Pan Piotr zachęcał do noszenia odblasków, które z całą pewnością zwiększają nasze bezpieczeństwo, szczególnie po zmroku. Przypomniał również o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia.

Data dodania: 2024-01-18 10:05:16
Data edycji: 2024-02-02 20:02:01