BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

22 września br. w ramach akcji „Bezpieczeństwo w sieci” odbyło się spotkanie uczniów klas I-IV z mł. asp. Karoliną Biernacką z Powiatowej Komendy Policji w Ostródzie. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zagrożeń czyhających w sieci oraz zasad zachowania czujności będąc online. Policjantka rozmawiała o niebezpieczeństwach, na które najczęściej narażeni są młodzi użytkownicy internetu oraz podkreśliła ważną rolę rodziców i opiekunów w tej kwestii. Przypomniała uczniom zasady, których należy przestrzegać w kontaktach z innymi użytkownikami sieci oraz  poruszyła temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z mediów społecznościowych. Przedstawicielka policji uwrażliwiła uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne, będące wynikiem niewłaściwego korzystania z internetu i telefonów komórkowych. Na zakończenie wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie pytania uczniów i dała cenne wskazówki, jak postępować, by żyć lepiej i bezpieczniej.

Data dodania: 2021-09-22 22:13:39
Data edycji: 2022-04-19 22:42:47