APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek, 10 listopada 2023 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji wszyscy uczniowie zabrali się w sali gimnastycznej.

Przedstawiciele klasy VIII pod opieką p. Lucyny Kopeć w przystępny sposób przybliżyli nam tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, które trwały aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Uczniowie przedstawili wybitne postaci historyczne mające ogromne znaczenie w tych odrodzeniowych wydarzeniach. Uroczystość uświetniły przepiękne występy uczniów. Tym razem szkolne koło wokalne, które prowadzi p. Anna Czarnowska, zachwyciło i wzruszyło publiczność pieśniami „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Szara piechota”.

Po oficjalnych obchodach uczniowie klas I-VIII wzięli udział w konkursie muzycznym „ Jaka to melodia?” Oczywiście muzycznymi zagadkami były znane i chętnie śpiewane pieśni patriotyczne. Nad poprawnością konkursu czuwała p. Joanna Sawic. Uczniowie wykazali się wiedzą muzyczną, a nagrodą dla wszystkich uczniów naszej szkoły były słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Ostatnim elementem tego wydarzenia był udział w ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu”, W uroczystości brały udział również dzieci z przedszkola, 6 i 5- latkowie.

Data dodania: 2023-11-10 06:20:54
Data edycji: 2023-11-29 06:22:35